Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Renesans popularności pieca typu koza

piec typu kozaWolno stojące piece znane też jako kozy to rozwiązania urokliwe, nie bez przyczyny cieszące się coraz większym zainteresowaniem. Sprzedawane są w dużej liczbie, na uwagę zasługuje zaś i to, że są utrzymane w różnorodnej stylistyce. Warte podkreślenia jest też ich zaawansowanie technologiczne, trudno więc się dziwić, że kozy stają się znakomitą alternatywą dla tradycyjnych kominków. Osoby, które cenią sobie walory wizualne doceniają dekoracyjną obudowę, często zwraca się bowiem uwagę na to, że koza jest nie tylko źródłem ciepła, ale i ciekawą ozdobą. Nie da się zresztą ukryć, że lista jej zalet jest znacznie dłuższa.

O ich zakupie myśli wiele osób, jednym z argumentów przemawiających za tym krokiem jest zaś możliwość patrzenia na palący się ogień. Koza jest wysoko ceniona i dlatego, że można ustawić ją w dowolnym miejscu podłączonym do komina, a do tego jest znacznie lżejsza niż kominek zwalniając swojego właściciela z obowiązku wzmacniania stropu. Mamy w jej przypadku do czynienia z rozwiązaniem, które nie zajmuje dużo miejsca i jest atrakcyjne cenowo, jej moc sprawia zaś, że możliwe jest ogrzanie za jej pomocą nawet bardzo dużego pomieszczenia.

koza opalana drewnemNie bez znaczenia jest i to, że kozy są oferowane w bogatej kolorystyce i ciekawym wzornictwie, a niektóre modele posiadają także dodatkowe funkcje pozwalając jednocześnie na pieczenie i gotowanie. Gdy zachodzi taka potrzeba piec można zresztą zdemontować i przenieść w inne miejsce, jeśli zaś liczymy na dodatkowe ułatwienia, możemy zdecydować się na rozwiązanie wyposażone w oryginalny system umożliwiający dopalanie spalin, a tym samym gwarantujący wzrost bezpieczeństwa.

Korzystanie z kozy również jest oszczędne, opala się ją tanimi źródłami energii takimi, jak choćby brykiet drzewny. Warto zwrócić uwagę i na to, że dzisiejsze „kozy” różnią się od swoich przodków – niewielkich piecyków przeznaczonych do dogrzewania mieszkań o małej mocy cieplnej i krótkim czasie palenia. Dziś są wyjątkowo stylowe, wyposażone w duże przeszklone drzwiczki i niezwykle klimatyczne. Tylko od nas zależy zresztą to, czy zdecydujemy się na model nowoczesny, czy też taki, który ma tradycyjny wygląd, kozy pozwalające na ugotowanie obiadu lub upieczenie ciasta są zaś szczególnie mile widziane w domkach letniskowych.